İşe Yerleştirmede O Üniversite Zirvede!

QS 'Dünya Üniversite Sıralamaları'nın 2020 yılı 'Mezun İstihdam Derecelendirmesi' sonucuna göre, Türkiye'den sıralamaya giren tek üniversite Boğaziçi Üniversitesi oldu

İşe Yerleştirmede O Üniversite Zirvede!

Çeşitli akademik kriterlere göre yapılan üniversite sıralamalarını değerlendiren QS Dünya Üniversite Sıralamaları, 2020 yılı 'Mezunların İstihdam Derecelendirmesi' raporunu açıkladı. Türkiye'den sıralamaya giren tek üniversite Boğaziçi Üniversitesi oldu. 

758 ÜNİVERSİTE KATILDI

Dünya üniversitelerini değerlendiren QS'nin açıkladığı sonuçlara göre geçen yıl 251-300 bandında olan Boğaziçi Üniversitesi bu yıl 201-250 bandına geriledi.

758 üniversite ve enstitünün katıldığı değerlendirmede iş dünyasında itibar gören üniversiteler ve mezunları incelendi. Yeni mezunların işe alınma kriteleri içinde iyi bir üniversiteden mezun olması yer alırken, iş dünyasında da itibar gören birkaç üniversitenin mezunları diğer üniversite mezunlarına oranla daha kolay istihdam ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 16:08

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER