Kadıköy'de Lisedeki Skandal Geleneğe Tepkiler Sürüyor!

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Öğrenciler yeni okulları ve arkadaşlarıyla tanışırken Kadıköy'de ilginç bir olay yaşandı. Kadıköy Anadolu Lisesi'nde yeni gelen öğrencilere uygulanan gelenek büyük tepkiye yol açtı.

Kadıköy'de Lisedeki Skandal Geleneğe Tepkiler Sürüyor!

2019-2020 Eğitim - Öğretim yılına Kadıköy Anadolu Lisesi'nde başlayan yeni öğrenciler ilginç bir gelenekle karşılandı. Okulun eski öğrencileri yeni gelenlere "simit atarak" merhaba dedi. Hazırlık sınıfı öğrecilerine üst sınıflardan atılan yüzlerce simit parçası sosyal medyada tepkiye yol açtı. Yere saçılan simit parçaları okulun temizlik görevlileri tarafından temizlendi. 

ÖĞRETMEN PAYLAŞIMI

Logosunda martı bulunan Kadıköy Anadolu Lisesi'nde gelenek haline gelen yeni öğrencilere simit atma bu senede tekrarlandı. Lisede çalışan bir öğretmen kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda "Hoşgeldiniz yeni martılarımız, geleneksel karşılama töreni ile aramıza katıldınız" ifadelerini kullandı. 

TEPKİLER ÜZERİNE İNCELEME BAŞLATILDI

Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medyadan yapılan binlerce şikayetten sonra Kadıköy Anadolu Lisesi hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. "Söz konusu etkinlikle ilgili müdürlüğümüzce inceleme başlatılmıştır" denildi. Öte yandan sosyal medya ve Ekşi Sözlük'ten birçok kullanıcı eleştiride bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER