Kazananlara 50 Bin TL Eğitim Bursu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Güvenli İnternet Hİzmeti" konulu, lise ve üniversite öğrencilerini kapsayan bir yarışma düzenleneceğini açıkladı

Kazananlara 50 Bin TL Eğitim Bursu!

İnternetle birlikte bilgilerimizin güvenliği konusunda kalıcı bir risk varken, maddi kaynaklarımızı bile dijital yollarla idare ederken siber güvenlik konusu büyük önem arz ediyor. Bu konuya parmak basan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, siber güvenliğin önemine vurgu yaparak lise ve üniversite öğrencileri kapsayan bir kısa film ve kamu spotu yarışması düzenleneceğini duyurdu.

KALİFİYE ELEMANLARA İHTİYAÇ VAR

Her yıl düzenlendiği gibi bu yıl da düzenlenen Ulusal Bilişim Kurultayı’nın bu yılki başlığı “Güvenli Dijital Gelecek: Yapay Zeka”ydı.  Sayan güvenlik konusunda tetikte olmak gerektiğini ve illegal erişimden haberdar olmak adına alarm sistemine benzer bir güvenlik ortamı hazırlanması gerektiğini söyledi. Etkinliğin sonunda Sayan, düzenlenecek yarışmanın ana fikrinden söz etti. Sayan Güvenli İnternet Hizmeti konusuna dikkat çekilmesi gerektiğini ve buna seyirci kalmadan siber güvenlik ve bilişim alanında nitelikli elemanlar yetiştirilmesi, bu konuda bir bilinç düzeyi oluşturulmasının elzem olduğunu dile getirdi. Bu başlık altında düzenlenecek yarışmada dereceye girenlere ise toplamda 50 bin TL burs verileceğini söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER