Koronavirüs tedbirlerinden sonra yüz yüze eğitimle ilgili flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, alınan yeni koronavirüs tedbirlerinden sonra yüz yüze eğitimle ilgili yazılı bir açıklama yaptı

Koronavirüs tedbirlerinden sonra yüz yüze eğitimle ilgili flaş açıklama

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlardan sonra Milli Eğitim Bakanlığı da yüz yüze eğitimle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şöyle:

-  Eğitimde ‘yerinde karar’ uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir.

- Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

- Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.

- Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

- Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

- 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

- Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

- Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER