Liselerde O Uygulamalar Yeniden Geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde ikmal (bütünleme) ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini aktardı

Liselerde O Uygulamalar Yeniden Geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde ikmal (bütünleme) ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini aktardı.

ÖĞRENCİLERİN PERFORMANSI DÜŞTÜ

Selçuk yaptığı açıklamada: "Sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa bütünlemeye kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın bütünleme çalışmaları yapılabilecek” dedi.

TEMEL DERSLER AŞAMALANDIRILACAK

Temel derslerin de aşamalandırılacağını kaydeden Selçuk, matematik derrsinin 1,2 ve 3 bölümden oluşacağını, matematik 1'i geçemeyen öğrencinin matematik 2 dersini alamayacağını da sözlerine ekledi. Türkçe dersi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Selçuk, kalitenin yükselmesi için yeterliliği ölçen bir altyapı kuralacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 16:54

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER