MEB'den uzaktan eğitimde yeni hizmet: Merak Gıdıklayan Sorular

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uzaktan eğitim sürecinde çocukların merak duygusunu canlı tutmak için 'Merak Gıdıklayan Sorular' serisini başlattı

MEB'den uzaktan eğitimde yeni hizmet: Merak Gıdıklayan Sorular

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs önlemleri kapsamında evde uzaktan eğitim alan çocuklar için yeni bir hizmeti devreye soktu. Bakanlık, bu dönemde çocukların öğrenme isteğini artırmak, öğrenmeyi daha keyifli hale getirmek ve velilere de destek olmak adına TRT EBA TV kanallarına yeni içerikler hazırladı.

Teneffüs aralarında yayında

Kapsamlı alan araştırmasının ardından bilimsel ya da teknik cevapların çocukların diline ve öğrenme düzeyine uygun yanıtlanarak hazırlanan videolar, 'Merak Gıdıklayan Sorular' serisi adıyla TRT EBA TV'de teneffüs aralarında yayımlanmaya başladı.

Yüzlerce soruya yanıt verildi

Sorulara uygun seslendirmelerle oluşturulan görsellerle kullanılan müzikler Bakanlığın uzman ve öğretmenleri tarafından hazırlandı.

Bu kapsamda, 'Navigasyon uygulamaları nasıl çalışır?', 'Balıkların kulakları var mıdır?', 'Yıldızlar nasıl kayar?', 'Ahtapotların kaç kolu vardır?' gibi yüzlerce soruya yanıt verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER