Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okullarla ilgili flaş açıklama: Haziran olabilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında soruları cevapladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okullarla ilgili flaş açıklama: Haziran olabilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, televizyon kanalında katıldığı canlı yayında soruları cevaplarken çarpıcı açıklamalar yaptı.

Selçuk, şunları söyledi:

- Sosyal medya hesaplarımı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara devrettim. Onlar bizim bakanlığımıza gelip, koltuklarımıza oturup, bizi temsil ediyorlardı. Fakat bundan mahrum olmasınlar diye sosyal medyada böyle bir şeyi denemek istedim ve bugün onlara emanet.

- Koronavirüs sürecinde okulun anlamı daha iyi kavrandı. Okul arkadaşlıktır, okul sosyalleşmedir, okul fiziksel harekettir, okul oyundur. Bu ihtiyaçlar, şu anda evin içinde giderilmek durumunda. Ailelerimize destek olmak için ekip arkadaşlarımızla beraber sürekli çalışma içindeyiz.

- Okulların yeniden açılması konusunu önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde masaya yatıracağız. Kararı çok kısa bir zamanda kamuoyu ile paylaşacağız.

-  Bizim için mayıs, haziran ayları çok önemli. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine bağlı olarak dünyadaki ve Türkiye’deki duruma bakarak mayıs, haziran aylarını değerlendirmek bizim açımızdan çok kritik. Diyelim ki bu tür bir durum söz konusu olmadı.O zaman bizim için temmuz ve ağustos ayları, daha çok tatil olarak değerlendirmek istediğimiz aylar. O nedenle ağırlıklı olarak mayıs, haziran aylarını çok önemsiyoruz.

- Bu senaryo gerçekleşmezse eylül ve ekim ayları bizim açımızdan çok kritik. Hem mayıs, haziran önemli, hem de eylül, ekim önemli. Bunların hepsi için gün gün, hafta hafta planlarımız hazır.

- Telafi eğitimlerini de mayıs-haziran ile eylül-ekim için daha ağırlıklı olarak düşünüyoruz.

- LGS ile ilgili neyi nasıl yapacağımız konusunda çok kısa süre içerisinde çok daha teknik ve ayrıntılı bilgileri paylaşacağız. 

- Bu hafta bu konuyla ilgili detaylı çalışmalar yoğunlaşmaya başladı. İster yaş gruplarına, sınıf gruplarına, isterse bazı eğitim öğretim kademelerinin düzenlenmesine ilişkin farklı adımlar planladık. Bu adımların hangisini nasıl yapacağımızı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşacak bir istişari toplantı neticesinde sonuçlandırırız ve kamuoyuyla paylaşırız.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER