Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan tatil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı alınan önlemlerin detaylarını ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin açıklama yaptı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan tatil açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı alınan önlemlerin detaylarını ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Toplantıda bütün okulların 16 Mart Pazartesi itibariyle tatil edileğini, 30 Mart'a kadar 2 hafta tatil edildiğini söyleyen Selçuk, uzakran eğitim verileceğini bildirdi. Selçuk, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren sunacakları alternatifler üzerinden, evde uzaktan eğitim süreçlerinin başlayacağını anımsattı.

Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Elazığ depremi sonrasında depremzede öğrencilerimizin telafi eğitiminde büyük kolaylıklar sunan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte de önemli bir rol üstlenerek ders ortamını evlere taşıyacak ve bu konuda öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan eğitimle sürmesini sağlayacak. Bu kapsamda, ilk ve orta dereceli tüm okullarımızda haftalık ders programları yeniden yapılandırılarak EBA ile internet üzerinden ve TRT aracılığıyla da televizyon ekranlarından gerekli telafi eğitimi desteği sunulacak. Bununla ilgili olarak hangi teknolojiyle hangi içeriği hangi şekilde vereceğimize ilişkin bir altyapı hazırladık. Öğretim kademelerine göre hangi araç, internet mi, televizyon mu, diğer kanallar mı, tam gün mü, yarın gün mü, 24 saat mi, senkron mu, asenkron mu olacak bunlarla ilgili de tüm altyapı hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette. Bunu sizlerle de paylaşacağız. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerimiz, EBA Akademik Destek platformu üzerinden, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında merkezi sınava hazırlanan öğrencilerimiz de yine EBA üzerinden sunduğumuz ücretsiz destek aracılığıyla hazırlıklarına devam edebileceklerdir. EBA kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi imkanı sağlandığını buradan bir kez daha hatırlatmak isteriz."

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER