Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarih verdi: 17 Nisan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretimle ilgili yeni açıklamalar yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarih verdi: 17 Nisan

Koronavirüs nedeniyle okulların kapatılması ve uzaktan eğitime geçilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni açıklamalarda bulundu.

Selçuk, uzaktan  eğitim sürecinde de özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin, eğitim hizmetlerinden  en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla gerekli çalışmaları yürüttüklerini  söyledi.

Selçuk şu açıklamaları yaptı:

- Tüm özel eğitim öğrencilerimiz için içerikler hazırladık. 

- Aile eğitim  uygulama videoları, ders anlatım el becerileri, günlük yaşam beceri videoları  olmak üzere 300-400 video hazırladık. 40'a yakın uygulama geliştirildik. Bu  çalışmalarımız devam ediyor. 

- Bu kapsamda, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki  kaynaştırma öğrencilerine yönelik Türkçe, matematik ve hayat bilgisi derslerine  ait 30 ders anlatım videosu hazırladık. Bunlardan ilki, 17 Nisan'da TRT  EBA  TV'de yayınlanacak.

- Kaynaştırma öğrencilerine Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen  bilgisi ve sosyal bilgiler dersleri için de etkinlik sayfaları açılacak.

- Matematik dersi için 800 etkinlik yazıldı. Her  ders için tamamlanan üniteler EBA'ya yüklenecek ve Genel Müdürlüğün internet  sayfasında yayınlanacak.

-  Bu öğrencilerimizin durumları, Özel Öğretim ve Rehberlik  Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, tüm okul rehberlik servislerince kullanılmak üzere  hazırlanan formlarla takip edilmeye başlanacak. Velilere yönelik özel eğitim aile bilgilendirme videoları EBA, 'orgm.meb.gov.tr' ve sosyal paylaşım sitelerinden  paylaşılmaya devam edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER