Milli Eğitim Bakanlığı Hafız Öğretmen Aradığını Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden farklı becerilere sahip öğretmen aradıklarını duyurdu. Hafız öğretmenlerin belgelerini isteyen MEB, öğretmenlerin tespit edilerek MEB Bilişim Sistemleri (MEBBİS) e-personel sistemine kayıtlarının girilmesi talimatını verdİ

Milli Eğitim Bakanlığı Hafız Öğretmen Aradığını Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden farklı becerilere sahip öğretmen aradıklarını duyurdu. Hafız öğretmenlerin belgelerini isteyen MEB, öğretmenlerin tespit edilerek MEB Bilişim Sistemleri (MEBBİS) e-personel sistemine kayıtlarının girilmesi talimatını verdi.

Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mesleki yeterliliğe sahip ve farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgisine ihtiyaç duyulduğu” vurguladı. 

MEBBİS'TE SİSTEM AÇILACAK

Bu bağlamba MEB,  Kur'an-ı Kerim'i ezbere bilen öğretmenler için MEBBİS'te bir sistem açılması gerektiğini de açıkladı. Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara ve öğretmenlere duyurulan yazıda Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Söz konusu belgelerin e-personel modülüne giriş işlemlerinin başlandığına dair öğretmenlere duyuru yapılması ve belge giriş işlemlerinin azami sürede tamamlanması”nı istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER