Okullar açılacak mı: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni öğrenim döneminin 31 Ağustos'ta başlayacağını bildirmişti. Selçuk, bugün yeni bir açıklama yaptı

Okullar açılacak mı: Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce eğitimde yeni öğrenim döneminin 31 Ağustos'ta başlayacağını bildirmişti.

Selçuk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda 2. sınıf öğrencisi bir çocuğun kendisine "Okullar açılacak mı öğretmenim?" diye sorduğunu belirterek yeni bir açıklama daha yaptı.

Bakan, şu ifadeleri kullandı:

- Van-Çaldıran’dan Elanur kitabını almış. Teşekkür ediyor. Çok mutlu oldum. Şu anda yapması gerekeni yapıyor.

- Bugün 2. sınıf öğrencisi bir çocuk geldi yanıma, diyor ki “Okullar açılacak mı öğretmenim, ona göre şey yapıcam…” “Ona göre ne yapacaksın?” dedim ve gülümsedim. “Hiiiiç…” diyor.

- Bu durum, anne baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik hâlinin yansıması. Yaz tatili bitti mi? Hayır.

- Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla, meraklarımızla; belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz.

- Bu çocukların şu anki meselesi “Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?” olmalı.

- O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz: “Okullar, gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın, inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER