ÖSYM'nin Sınav Ücretleriyle İlgili Flaş Gelişme!

Kamu Denetleme Kurumu (KDK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin sınav ücretlerinin indirilmesi için binlerce kişinin KDK'ya başvuruda bulundu

ÖSYM'nin Sınav Ücretleriyle İlgili Flaş Gelişme!

Kamu Denetleme Kurumu (KDK) tarafından yapılan açıklamaya göre binlerce kişi ÖSYM'nin yüksek sınav ücretlerinden şikayet ederek KDK'ya başvurdu.

KDK, sınav ücretleri ile ilgili çok sayıda şikayete tepkisiz kalmayarak konuyu ÖSYM'ye iletti. ÖSYM'ye tavsiye kararında bulunan KDK, sınavların öğrencilerin eğitim hakkı olduğunu ve maddi durumu elverişsiz aileleri de zorladığını bildirdi.

SINAV ÜCRETLERİNDE İNDİRİM TALEBİ

Eğitim-öğretim hizmetine ulaşmakta öğrencilerin eşit seviyede olması gerektiğini ileten KDK, özellikle maddi açıdan elverişsiz vatandaşların sınav ücretlerinde indirim yapılmasının kamu yararına olcağını söyledi. ÖSYM ise KDK'ya yaptığı açıklamada, işlerini kaliteli yaptıkları gerekçesiyle sınav ücretlerinin bu şekilde olduğunu belirtti. 

ÖSYM'nin yaptığı açıklamdan sonra KDK ise, sınav ücretlerinin daha uygun bir seviyeye çekilmesi gerektiğini ve sınava girecek işsiz vatandaşlar için başvuru ücretlerinde indirim yapılacak düzenlemeye geçilmesi gerektiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER