Özel üniversitelerden flaş koronavirüs kararı: Eğitime ara verildi!

Gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'Türkiye'de ilk koronavirüs tespit edildi' açıklamasının ardından okullarda da önlemler artırıldı. Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verdi; Bahçeşehir Üniversitesi de eğitimi online şekilde yürüteceklerini açıkladı.

Özel üniversitelerden flaş koronavirüs kararı: Eğitime ara verildi!

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından alarma geçildi. 

Üniversitelerden koronavirüs önlemi

İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verildiğini duyururken Bahçeşehir Üniversitesi ise eğitime online olarak devam edileceğini açıkladı.

İstanbul Kadir Has Üniversitesi

İstanbul Kadir Has Üniversitesi tarafından öğrencilere ve çalışanlara atılan e-postada, 6-10 Nisan arasında yapılacak bahar dönemi yarı yıl tatilinin, koronavirüs tedbiri nedeniyle bugün öğleden itibaren başlayarak 20 Mart'a kadar süreceği ve derslerin 23 Mart Pazartesi günü başlanacağı belirtildi. 

Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerin ve akademisyenlerin kampüse gelmemesi, derslere evden online canlı yayınla katılması kararı aldı. Karar, öğrencilere ve akademik kadroya da bildirildi.

Kavram Eğitim Kurumları 

Kavram Eğitim Kurumları Kurucu Onursal Başkanı Bahattin Durmuş, meslek yüksek okulu ve yurt genelindeki 100’ün üzerindeki okul ve kursun tamamında corana virüsü nedeniyle online eğitime geçmek için biraz önce karar aldıklarını, tüm öğrenci ve öğretmenleri ile akademisyenlerine de kararı tebliğ ettiklerini bildirdi.

Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Muhsin Kar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında personelin yurt dışına çıkışlarının durdurulduğunu bildirdi. Rektör Prof. Dr. Kar, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER