Prof. Tevfik Özlü'nün okullarla ilgili açıklaması velileri ayağa kaldırdı: Çocuklarımız denek mi hocam?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü yüz yüze eğitime başlamadan önce bazı pilot okulların seçilmesini önerdi. Özlü'nün bu önerisine veliler büyük tepki gösterdi.

Prof. Tevfik Özlü'nün okullarla ilgili açıklaması velileri ayağa kaldırdı: Çocuklarımız denek mi hocam?

2020-21 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı. 21 Eylül'de de yüz yüze eğitime geçilecek.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'nün bu aşamada getirdiği bir teklif, öğrenci velilerini ayağa kaldırdı.

Özlü, şu açıklamayı yaptı:

-  Okulların açılması öncesinde bazı illerde, seçilen birkaç okulda, kimi sınıflarda, belirlenen tüm kurallara uyularak, seyreltilmiş ve uzaktan eğitim destekli hibrit modelle, yüz yüze eğitime başlanabilir. Bu pilot uygulamanın çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

- Okullarımızın alt yapı, ekipman ve personel olarak pandemi sürecine ne kadar hazır olduğunu görürüz, öngörülemeyen eksiklikler, hatalar, aksaklıklar ortaya çıkar.

- Pilot uygulamaya katılan öğretmen, okul çalışanı, öğrenciler ve aileleri enfeksiyon açısından yakından izlenir.

- Pilot uygulamanın sonuçları, yöneticilerin, okulların açılması ve eğitimin nasıl olacağıyla ilgili doğru kararları vermelerinde yol gösterici olur.

- Topluma ve ailelere de çocukları okula gönderme konusunda yardımcı olabilir.

Sözcü gazetesindeki habere göre Özlü’nün pilot okul fikrine veliler şu sözlerle tepki gösterdi:

- Pilot okula kim gönderir çocuğunu? Denek mi çocuklar? Enfeksiyon açısından yakından izlenir ne demek? Oldu olacak aşı gönüllüsü de olsunlar.

- Gerçekten çok merak ediyorum dönüp dönüp okuyorum tweet’inizi. Sizin çocuklarınız, torunlarınız var mı ve pilot dediğiniz o okullara gönderir misiniz?

- Deney yapmaya siz alışkın olabilirsiniz ama çocuklar, aileler ve öğretmenler deney malzemeniz değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER