Uzaktan eğitimle ilgili flaş açıklama: Hiç bitmeyecek!

Koronavirüs salgınıyla birlikte uygulanmaya başlanan uzaktan eğitimin daha sonra da devam edeceği ortaya çıktı

Uzaktan eğitimle ilgili flaş açıklama: Hiç bitmeyecek!

Koronavirüs salgınıyla birlikte okulların kapanmasının ardından uygulamaya koyulan uzaktan eğitimle ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. 

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin (TÖZOK) “Öğretmenin İyi Olma Hali, Motivasyonu” konulu X. Temel Eğitim Sempozyumu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız açıklamalarda bulundu. 

Yıldız, şu ifadeleri kullandı: 

- Salgının başından beri okulların açık tutulması için mücadele ettik. Bakanlık olarak okullarımızın açık olmasının çocuklarımız, öğretmenler ve anne babalar için ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrenmiş olduk.

- Uzaktan eğitimi, eğitimin bir parçası olarak öngörmüştük ama bu şekilde bir kapanmanın çocuklarımızda ne tür bir öğrenme kaybına neden olduğunu gördük.

- Pandemi bittiğinde müfredatın yüzde 20’sinin uzaktan eğitim olacak şekilde çalışma yapıyoruz. 

- Özel öğretim kurumları üzerinden gidersek müfredatın yüzde 20’si her zaman uzaktan eğitim yoluyla verilebilsin. 

- Yabancı dil eğitiminde yurt dışından o dili iyi şekilde bilen birine ihtiyaç varsa, ders uzaktan eğitimle verilebilir. 

- Özel öğretim kurumlarımız istedikleri takdirde dünyanın herhangi bir yerinde en iyi yabancı dil hocasını bulup öğrenciyle buluşturabilecek. 

- Sınıf ortamında yine öğretmen kalacak; otorite olarak. İkisi birlikte not verebilecek. 

- Bunu ön çalışma olarak özel öğretim kurumlarında yabancı dilde başlattık. Arkasından diğer branşlarda da çalışmalar yapılacak ama tüm eğitim kurumlarımızda kalıcı hale getirmeyi planlıyoruz.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER