Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ilk açıklama: Okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yerine göreve gelen Mahmut Özer ilk açıklamasını yaptı. Okullar açılacak mı?

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ilk açıklama: Okullar açılacak mı?

Törende ilk konuşan Ziya Selçuk oldu. Selçuk, "Değerli arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz 10 Temmuz 2018’de başladığım MEB görevi nihayetlenmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı. Prof. Dr. Mahmut Özer beye başarılar diliyorum" dedi.

Prof. Dr. Mahmut Özer ise şu ifadeleri kullandı:

- Saygı değer bakanım, değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı sunuyorum.  

- Son 19 yılda AK Parti iktidarı eğitime çok büyük yatırım yapmıştır. Bina ve derslik ihtiyacımız oldukça azalmıştır. Son yıllarda Türkiye’de eğitim kalitesinde iyileşmeler yaşanmıştır. Bu zor görevi sayın bakanımızdan devir alırken en büyük avantajım beraber çalışmış olmamızdır. 

- En büyük amacım fırsat eşitliğini sağlamak olacaktır, çok çalışacağız. Eylül’de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız. İlk önceliğim gerekli önlemleri alarak okulları yüz yüze eğitime geçmeye hazırlamaktır. 

- Okulların açılması için vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Okulları kapalı tutmak gibi lüksümüz gibi yoktur. Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER