Yeni Teneffüs Zili Artık Böyle Çalacak!

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için bestesi şarkıcı Nil Karaibrahimgil'e ait olan okul zilini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim kurumları için 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde çalınacak okul zili ve çocuk şarkısı bestelendiğini duyurdu. Bestesi şarkıcı Nil Karaibrahimgil'e ait olan zil sesi, 9 Eylül Pazartesi gününden itibaren çalmaya başlayacak.

'ÇOCUKLARIMIZ KENDİLERİNİ BULSUN'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortak bir dil kullanmak ve ülke genelinde aynı yaş grubu çocuklarda dil ve duygu bütünlüğünün sağlanmasını istediklerini belirterek, "Bazı okullardaki teneffüs zillerinde şarkılar çalıyor. Bu çocuğun hareketini artırmak için güzel bir fırsat ancak okul zillerinin çocuğa ne dediği, ne kattığı da önemli. İstedik ki çocuklarımız kendilerini bulabilecekleri, birbirleriyle iletişim kurabilecekleri bir müzik eşliğinde tenefüslerini geçirsinler" diye konuştu.

BESTEYİ BEĞENMEDİLER

Bestelenen yeni zil sesi sosyal medyanın da gündemine oturdu. Birçok kullanıcı yeni zili beğenmediklerini belirterek konuyla ilgili yüzlerce yorumda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER