135 Milyon Dolarlık Bitcoin Sır Oldu! On Binlerce Üyeden Mezar Açtırma Talebi

Kanada'da Bitcoin ticareti yapan iş insanı, dev servetiyle birlikte aniden ölünce, zarara uğrayan kullanıcılar paranın peşine düştü. 115 bin kullanıcı mezarın açılmasını ve otopsi yapılmasını talep etti.

135 Milyon Dolarlık Bitcoin Sır Oldu! On Binlerce Üyeden Mezar Açtırma Talebi

QuadrigaCX adlı dijital sanal para platformunun kurucusu Gerald Cotten Aralık 2018'de şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

Beraberinde 135 milyon dolar değerindeki Bitcoin ortadan kaybolunca platforma üye olan 115 bin kullanıcı, mahkemeden mezarın açılarak naaş üzerinde ölüm sonrası otopsisi yapılmasını talep etti.

GERÇEKTEN ONA AİT OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORLAR

Zarara uğrayan kullanıcılar böylece naaşın gerçekten platformun kurucusuna ait olup olmadığı ve ölüm nedeni hakkında bilgi edinmeyi hedefliyor.

YERİ TESPİT EDİLEMEDİ

Platform, 30 yaşındaki iş insanı Cotten'in ölüm nedenini Hindistan gezisi sırasında Chron hastalığının sebep olduğu bir komplikasyon olarak açıklamıştı. Fakat kurucunun 135 milyon dolar değerindeki Bitcoin hesabının şifresinin sadece kendisinde olması zarara uğrayan kullanıcıların iş insanının ölmediği ve bu dev miktarla birlikte sırra kadem basmış olabileceği iddiasını ileri sürmesine neden olmuştu.

Üstelik QuadrigaCX, kurucusunun ölümünün ardından kripto para rezervinin yerini tespit edememiş ve bu dev miktarı güvenlik altına alamamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER