1.5 Milyon Kişi e-Haciz İle Güne Başladı!

Ekim ayında 3.9 milyon kişiyi etkileyen e-haciz de ikinci perde bu sabah yaşandı. E-devlet hesaplarına bakan 1.5 milyon vatandaşa haciz geldi. Motorlu Taşıtlar Vergisi, mahkeme harç borcu, trafik cezası, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu, sigara cezasI ve köprü kaçak geçiş gibi borç ve cezalar için e-haciz yapıldı

1.5 Milyon Kişi e-Haciz İle Güne Başladı!

Ekim ayında 3.9 milyon kişiyi etkileyen e-haciz de ikinci perde bu sabah yaşandı. E-devlet hesaplarına bakan 1.5 milyon vatandaşa haciz geldi. Motorlu Taşıtlar Vergisi, mahkeme harç borcu, trafik cezası, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu, sigara cezası ve köprü kaçak geçiş gibi borç ve cezalar için e-haciz yapıldı.

1.5 MİLYON KİŞİYİ ETKİLEDİ

Geçtiğimiz ay 3 milyondan fazla kişiye gönderilen e-hacizin ikinci dalgası bu sabah yaşandı. e-Devlet hesaplarına bakan 1.5 milyon vatandaş haciz şokuyla karşılaştı. Birçok borç ve ceza için e- haciz işlemi uygulandı.

Ekim ayında gönderilen son işleme göre kapsamı genişletilen e-haciz sistemi böylelikle hesabında para olsun veya olmasın, çalışsın veya çalışmasın herkese gönderiliyor. Öte yandan dul ve yetim aylığı alanlarla beraber henüz çalışmayıp KYK borcu olanlara da e-haciz işlemi uygulandı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER