ABD'li Yakıt Devinden Türkiye'ye 200 Milyon Dolarlık Yatırım!

Doğal gaz piyasasının önde gelen isimlerinden ABD'li yenilebilir yakıt devi Taronis Technologies, Türkiye'de tesis kuracağını açıkladı

ABD'li Yakıt Devinden Türkiye'ye 200 Milyon Dolarlık Yatırım!

Doğal gaz piyasasının önde gelen isimlerinden ABD'li yenilebilir yakıt devi Taronis Technologies, Türkiye'de tesis kuracağını açıkladı. 200 milyon dolar yatırımla kurulacak tesiste 300 KW'lık gazlaştırma ünitelerinin üretileceği ifade edildi.

'REKABETÇİ ERİŞİM SAĞLIYOR'

Üretimde kullanılacak tüm ekipmanların Türkiye'den temin edileceği belirtildi. Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Taronis Technologies Üst Yöneticisi Scott Mahoney, şunları kaydetti: Türkiye'nin, Avrupa'nın en can alıcı noktasında, kıtanın eski İpek Yolu ticaret rotasıyla buluştuğu stratejik konumu, hem Avrupa hem Asya pazarlarına rekabetçi bir erişim sağlıyor. Bu durum, komşu ülkelere daha fazla gazlaştırma ünitesi satışını ve dünya genelinde sürdürülebilir yakıtların yükselişini ivmelendirmeye çalışırken Taronis'in verimli pazarlara erişimini sağlayacak." 

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER