Altın yükseliyor, devamı gelir mi? Uzman isimden yatırımcıya önemli tavsiye!

FED'in faiz kararı sonrası ons altında yaşanan yükseliş gram altın fiyatlarına da yansıdı. Gram altın 790 lira seviyelerine kadar ulaştı

Altın yükseliyor, devamı gelir mi? Uzman isimden yatırımcıya önemli tavsiye!

FED'in faiz kararı sonrası altın yükselişe geçti. Gram altın 800 TL'ye doğru gidiyor. Piyasa uzmanlarına göre yeni yılda altın fiyatları için iki seçenek söz konusu.

İlki altın fiyatlarında yaşanması muhtemel düşüş. Diğer seçenek ise altının enflasyon baskısı altında kalması. 

4 Ocak 2022 haftanın son işlem gününde gram altın 790,04, çeyrek altın 1.302,00 lira, yarım altın 2.604,00, cumhuriyet alını da 5.188,00 liradan alıcı buluyor.

Piyasa Uzmanı İslam Memiş yükselişe geçen altın fiyatları için çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve şunları söyledi:

-Gram altın doları takip etmeye devam ediyor. Dolar nereye gram altın oraya.

-Gram altın 790-795 lira aralığında devam ediyor. FED'in faiz artırımları ile baskı altında kalan değer kaybedecek olan ons altın var. 1750 belki 1650 dolar seviyesine kadar çekilebilir.

-Altın fiyatları dünyada aratan enflasyon fiyatlamasını başlatmadı. Altın fiyatları enflasyon fiyatlamasına başlar yanında jeopolitik riskler artmaya devam ederse altının ons fiyatında 2 bin dolar seviyelerinin üzerini test edilme olasılığımı güçlü görüyorum.

YÜKSELİŞ KALICI OLMAYACAK

-Kısa vadeli yükselişlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Döviz kurlarında şubatın sonuna kadar gerileme söz konusu olabilir.

-Gram altın fiyatının 750 lira seviyesine çekileceğini söyleyebilirim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER