Arap ülkeleri Mama Latte Bonnet'te ısrar ediyor

Türk markası Mama Latte Bonnet 1900’lü yılların tarzını modern çizgilerle birleştirdiği bebek elbisesi modelleriyle Arap ülkelerinden büyük ilgi görüyor. Pandemi nedeniyle sipariş alamadıklarını belirten Mama Latte Bonnet kurucusu Ahsen Erçetin, “Arap ülkelerinin yoğun ilgisinden çok memnunuz ancak ısrarlara rağmen yeni sipariş alımlarını durdurduk” dedi.

Arap ülkeleri Mama Latte Bonnet'te ısrar ediyor

Bebek hazır giyim sektörünün yönünü değiştiren, Mama Latte Bonnet, Türk stili bebek elbisesinde öncü marka halinde geldi. Geleneksel tasarımların, günümüze uyarlandığı elbiselerin dünyada birçok ülkeye ihracatını yapan firmanın kurucusu Ahsen Erçetin, kendi kızına tasarladığı elbiselerle çıktığı bu yolda bir dünya markası halinde geldi. Kızına elbise seçerken, geleneksel modellerde elbise üretilmediğini fark eden Ahsen Erçetin, Mama Latte Bonet markasını kurarak, kendi tasarımlarından oluşan elbiseler üretmeye başladı. Tasarım elbiselerine gelen yoğun taleplerle ilgili açıklama yapan Ahsen Erçetin “Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi birçok Arap ülkesinden çok yoğun bir biçimde çalışma teklifleri geliyor. Pandemi nedeniyle anlaşmaları beklemeye aldık. Bu süreçte tek önceliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığıdır. Gerekli önlemleri olarak, kontrollü biçimde üretimlerimize devam edeceğiz. Ürünlerimizin tamamı sağlık prosedürlerine uygun olarak üretilmekte olup sağlık sertifikalıdır. Elbiselerimizi organik iplik ve boya kullanarak üretiyoruz” dedi.

Mama Latte Bonnet, internet satışlarında büyük pazar payı olan Aliexpress’te trendler arasına girerek sadece Çinlilerin değil tüm dünyanın dikkatini çekmişti. Geleneksel çizgiler taşıyan bebek elbisesi modelleri ile büyük ilgi gördüklerini belirten genç tasarımcı Ahsen Erçetin “Tasarımlarımızın gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Sadece seri üretim olarak değil, kişiye özel üretim olarak da tasarladığımız modellerimiz ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Annelerimizin bize giydirdiği elbiseleri çocuklarımıza giydirerek, geçmişle bugün arasında bir köprü kuruyoruz. Hobi olarak başladığım tasarımları, bir marka haline getirerek, dünyaya tanıtmanın gururunu yaşıyorum. Bundan sonraki süreç için yeni projelerimiz var. Marka olarak misyonumuz yeni tasarım ve projeler ile dünya pazarında yerimizi almaya devam etmek. Yeni dönemde de tasarımlarımızla ön planda olacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER