Ayasofya İmamı Prof. Dr. Boynukalın’dan faiz açıklaması: Yedi düvele karşı istiklal mücadelesi veriyoruz

Ayasofya Camii Baş İmamı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, faizle ilgili açıklamalarda bulundu: Faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir

Ayasofya İmamı Prof. Dr. Boynukalın’dan faiz açıklaması: Yedi düvele karşı istiklal mücadelesi veriyoruz

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Prof. Dr. Boynukalın, "Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz yüzde 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir" dedi.

Prof. Dr. Boynukalın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir.

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır." (Bakara suresi 155-157)."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER