Aydın Doğan Orayı da Satıyor!

2018 yılında tüm medya kuruluşlarını 893 milyon dolar karşılığında Demirören Grubu'na satan Aydın Doğan, şimdi de ünlü otelini satışa çıkardı

Aydın Doğan Orayı da Satıyor!

Kanal D, Posta Gazetesi, Fanatik Gazetesi ve CNN Türk gibi medya yayınlarını 893 milyon dolar karşılığında Demirören Grubu'na satan Aydın Doğan, şimdi de Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliği bulunan Hilton Oteli'ni satışa çıkardı.

255.5 MİLYON DOLARA SATIN ALMIŞTI

Aydın Doğan, Mülkiyeti Emekli Sandığı'na ait olan Hilton Oteli'ni 2005 yılında 255.5 milyon dolar karşılığında bünyesine katmıştı. Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli olma özelliği bulunan Hilton, Taksim ve Nişantaşı gibi şehrin en merkezi yerlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Otel; odalarının çoğunda bulunan manzara, 60 bin metrekareden fazla alanı ve bulunduğu lokasyon itibarıyla, yerli ve yabancı birçok yatırımcının gözbebeği konumunda. 

YENİ HEYECAN D YATIRIM 

Medya ve turizm sektöründeki satışların ardından Doğan Holding, D Yatırım adında yatırım bankası açma yönündeki taleplerini resmi yollardan bildirmişti. Sektörün gücüne ve gelişimine inanan Doğan Holding daha öncede Bankacılık sektöründe DışBank ile yer almıştı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER