BAE'den Türkiye hamlesi! Karar verildi, imzalar atılacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını önümüzdeki haftalarda tamamlamayı hedefliyor. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ticaret Bakanı Thani Al Zeyoudi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada '#UAETurkiyeCEPA'yı önümüzdeki hafta tamamlamayı hedefliyoruz ve bölgenin en önemli ekonomilerinden biriyle daha derin ticaret ve yatarım ilişkileri kurmayı amaçlıyoruz' dedi.

BAE'den Türkiye hamlesi! Karar verildi, imzalar atılacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ticaret Bakanı Thani Al Zeyoudi, ülkesinin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını önümüzdeki haftalarda tamamlamayı hedeflediğini söyledi.

İMZALAR ATILACAK

Al Zeyoudi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "#UAETurkiyeCEPA'yı önümüzdeki hafta tamamlamayı hedefliyoruz ve bölgenin en önemli ekonomilerinden biriyle daha derin ticaret ve yatarım ilişkileri kurmayı amaçlıyoruz" dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Türkiye-BAE #CEPA anlaşmasının mevcut durumunu ve anlaşmanın tamamlanması için gerekli adımları görüştük" dedi.

BAE birçok ülke ile CEPA olarak bilinen serbest ticaret anlaşmaları imzalamak için girişimler yürütürken bu sene şimdiye kadar Hindistan, İsrail ve Endonezya ile anlaşmaya varıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER