Bakan Karaismailoğlu fiyat söyledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan şaşkınlığını gizleyemedi: 'Bu kadar ucuz mu?'

Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı'nın açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hızlı trenin ücretini açıklarken Bakanı Adil Karaismailoğlu ile arasındaki diyalog dikkat çekti

Bakan Karaismailoğlu fiyat söyledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan şaşkınlığını gizleyemedi: 'Bu kadar ucuz mu?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki şehir arasındaki mesafeyi 40 dakikaya düşürecek olan Karaman- Konya Hızlı Tren Hattı'nı açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra AK Parti Karaman İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Karaman- Konya arasındaki hızlı trenin ücretini açıklarken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Adil Karaismailoğlu'na "Adil, Karaman'dan Konya ne kadar?" diye sordu. Bakan'ın cevabı üzerine Erdoğan, "35 lira. Bu kadar ucuz mu? Karaman-Konya, 35 lira." dedi.

O sırada bir vatandaşın 60 lira demesi üzerine "Yok, 35. Bakanım söylüyor 35 diye." Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun otobüs fiyatı olduğu öğrenince "Otobüs 60 lira. Ben bizim hızlı treni söylüyorum, 35 lira. Bak, bu kıyağı da unutmayın." ifadelerini kullandı.

Daha sonra tekrar Bakan Karaismailoğlu'na seslenen Erdoğan, "Peki Adil, şimdi hiç ücretsiz yapmayacak mıyız? Şöyle 1 hafta ücretsiz yapalım" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER