Bakan Lütfi Elvan'dan enflasyon değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün beklentileri aşan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Bakan Elvan, "Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Lütfi Elvan'dan enflasyon değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bugün beklentileri aşan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Bakan Elvan "Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Elvan, 2021 yılının makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacağını belirtti. 

Bakan Elvan, enflasyonla mücadele ile ilgili "Para politikasının enflasyona odaklı şekillendiği bu dönemde pandemi koşullarının getirebileceği ilave destek ihtiyacı, seçici ve hedefli kamu maliyesi politikaları üzerinden sağlanacaktır." dedi. 

Bakan Lütfi Elvan'ın açıklamaları şöyle;

"Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceğiz. Para politikasına, yapısal boyutta atılan adımlarla destek vereceğiz. 2021 yılı, makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacaktır. Para politikasının enflasyona odaklı şekillendiği bu dönemde pandemi koşullarının getirebileceği ilave destek ihtiyacı, seçici ve hedefli kamu maliyesi politikaları üzerinden sağlanacaktır. Mali disiplini kaliteli ve istikrarlı bir yapıya kavuşturacak tedbirleri de alacağız."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER