Bakan Nebati'den ABD'den gelen mektupla ilgili flaş açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD Hazine Bakanlığı tarafından Türk şirketlerine yollanan mektupla ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Nebati'den ABD'den gelen mektupla ilgili flaş açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD Hazine Bakanlığı tarafından Türk şirketlerine yollanan Rusya ile ilgili uyarı mektubunun üzerine bir açıklama yaptı.

Nebati, şu ifadeleri kullandı:

"Müttefikimiz ve ticaret ortağımız ABD'nin, işletmelerini, ekonomimize yatırım yapmaya davet ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Ülkemiz, müttefikleriyle birlikte küresel ve bölgesel zorluklara karşı, ortak çaba sarf etmeye ve işbirliğini güçlendirmeye önem veriyor.

Ayrıca komşularımızla, başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde, yaptırımlara konu olmayan çerçevede, ticari ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmeye kararlıyız.

Türkiye ekonomisinin tüm aktörleri, serbest piyasa ekonomisi ilkelerine bağlıdır. Küresel ticarette daha fazla pay sahibi olmaya çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bu yolda iş dünyasının yanındadır.

Barışı ve daha fazla ticareti hedefleyen diplomasimizle iş insanlarımızın küresel ekonomide daha önemli bir rol oynaması için güçlü bir inisiyatif ortaya koyuyoruz.

Türk iş dünyası gerek iş ahlakı gerekse hızlı çözüm üretme yeteneği ve esnekliğiyle nice başarılara imza attı ve atmaya da devam edecek.

ABD Hazine Bakanlığı'nın Türk iş dünyası örgütlerine gönderdiği mektupta da belirtildiği üzere, Türk işletmeleri dünyadaki en yenilikçi şirketler arasında yer alıyor ve önemli zorlukların üstesinden gelerek büyümeye devam ediyor."

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2022, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER