Bakan Pekcan duyurdu: Artık tüm Türkiye'de geçerli olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Ticaret sicili belgeleri, artık ülkemizin tamamında MERSİS üzerinden elektronik ortamda temin edilebilecek."

Bakan Pekcan duyurdu: Artık tüm Türkiye'de geçerli olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sosyal medya hesabından ticaret sicil belgelerinin artık tüm Türkiye'de MERSİS üzerinden temin edilebileceğini açıkladı. 

Bakan Pekcan yaptığı açıklamada "Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) üzerinden yürütülen ticari işlemlerin kapsamını genişletmeye devam ediyoruz. TOBB işbirliğiyle başlattığımız MERSİS üzerinden elektronik belge uygulaması, 05.04.2021 itibarıyla 238 Ticaret Sicili Müdürlüğümüzün tamamında devreye alındı. Ticaret Sicili Müdürlüklerine fiziki başvuru ile alınabilen Ticaret Sicili Tasdiknamesi, İflas ve Konkordato Belgesi, Merkez Nakli Belgesi, Durum Belgesi gibi ticaret sicili belgeleri, artık ülkemizin tamamında MERSİS üzerinden elektronik ortamda temin edilebilecek. Ticarette dijitalleşmeye, ticari işlemlerin daha kolay, şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine ve Ticaret Sicili Müdürlüklerimizin performans ve hizmet verimliliklerinin artırılmasına katkı sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER