Bakan Soylu açıkladı: O sürücülere 4 ayda 2 milyon 225 bin lira ceza kesildi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yetkisiz çakar kullanan 2 bin 70 kişiye, 4 ayda 2 milyon 225 bin lira ceza kesildiğini söyledi.

Bakan Soylu açıkladı: O sürücülere 4 ayda 2 milyon 225 bin lira ceza kesildi!

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye'de araç çekmeyi gerektirecek 9 kusurlu hareket bulunduğunu, bunların tespiti halinde araçların çekileceğini belirtti. 

Aracı çekilecek olanlar

"Hastanenin, acil servisin önüne, kavşağa, belediye otobüs durağına, önemli cadde, kavşaklarda ve her yerde ikinci sıraya park edenler çekilebilir. Ama onun dışında araç çekme söz konusu değil" ifadelerini kullanan Soylu, İstanbul ve İzmir'de koordinasyonun Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'yla sağlandığını, Ankara'da da bu uygulamaya yakında geçileceğini söyledi.

Vatandaşımızla polis teşkilatımızı karşı karşıya getiriyor

Soylu, şöyle devam etti: "Maalesef bir dönem şöyle bir şey oldu, özel sektöre devredildi. Tabii orada daha fazla araç çekme ihtiyacı belki oluyor. Bu da vatandaşımızla polis teşkilatımızı karşı karşıya getiriyor. Bu çok doğru bir şey değil, kurallarımız belli. Yani araç çekelim de buradan gelir elde edelim diye bir kaygımız yok. Tam tersi trafiğe katkı sağlayabilecek, vatandaşımızın mağduriyetini ortadan kaldırabilecek araç çekmeleri dışında bir çekme söz konusu olmayacak."

2 milyon 225 bin 381 lira ceza verildi

'Çakar lamba' olarak bilinen ışıklı ve sesli uyarı işaretlerinin araçlara takılmasına ilişkin uygulamaya değinen Soylu, "1 Ocak-31 Ekim 2019 tarihleri arasında, yani bu kurallar çıkana kadar yetkisiz çakar lamba kullanımından 6 bin 84 kişiye 6 milyon 540 bin lira ceza verildi. 1 Kasım 2019'dan bugüne kadar 2 bin 70 kişiye 2 milyon 225 bin 381 lira ceza verildi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER