Bakan Yanık açıkladı: İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına devlet eli

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında 170 milyon lira yardım yapılacağını duyurdu.

Bakan Yanık açıkladı: İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına devlet eli

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere ilaç gibi gelecek bir müjdenin duyurusunu yaptı. Buna göre; Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerin çocuklarına ekim ayı içerisinde 170 milyon lira yardım yapılacak.

HER ÇOCUK İÇİN 1259 LİRA DESTEK 
SED hizmetinin çocukların korunması ve desteklenmesine yönelik uygulamalardan biri olduğuna işaret eden Yanık, "Bu çerçevede SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ekim ayında 170 milyon 596 bin lira ödeme yapacağız." bilgisini paylaştı.

Yanık, SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama 1259 lira destek verildiğini belirterek, SED ödemelerinin 15 Ekim'e kadar tamamlanacağını ifade etti.

Bakan Yanık ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına, okulların açılması dolayısıyla ihtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla geçen hafta toplam 186 milyon lira kaynak aktarıldığını anımsattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER