Bakanlık Ruhsat Verdi: 7 Şehirde Petrol Aranacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Petrol Hakkına Müteallik Kararları Resmi Gazete'de yayınlandı

Bakanlık Ruhsat Verdi: 7 Şehirde Petrol Aranacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Petrol Hakkına Müteallik Kararları Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına 7 ilde 9 petrol arama ruhsatı verildi. Buna göre, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa'da, bazıları birden fazla ilin sınırlarında yer alan toplam 9 saha için petrol arama ruhsatı tahsis edildi.

RUHSATLAR 5 YIL GEÇERLİ

Yüzölçümleri 14 bin 455 hektarla 61 bin 671 hektar arasında değişen sahalar için verilen ruhsatlar 5 yıl süreyle geçerli olacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, elektrik, petrol ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) piyasalarında faaliyet gösterecek 21 şirkete lisans vermişti. Petrol piyasasında faaliyet gösterecek 2 şirkete madeni yağ ve 1 şirkete ihrakiye teslimi lisansı verildi. LPG piyasasında faaliyet gösterecek 1 şirket dağıtıcı lisansı alırken, 3 şirketin dağıtıcı lisansı iptal edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER