Başvurana nakit ödeme: Son başvuru 31 Aralık!

ORAN tarafından kırsal turizme yönelik destinasyonların oluşturulması için üretilecek projelere 15 milyon lira destek sağlanacak

Başvurana nakit ödeme: Son başvuru 31 Aralık!

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) “Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı” kapsamında, Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, katma değerli ürünlerin, yenilikçi uygulamaların ve örgütlenmenin yaygınlaştırılması, kırsal turizme yönelik destinasyonların oluşturulması için üretilecek projelere 15 milyon lira destek sağlanacak. 

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, bölgedeki toplam yatırım tutarının ise 550 milyon lirayı bulduğunu, programda birkaç önceliklerinin olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bunların başında, özellikle kırsal alanda tarım ve hayvancılık odaklı kadın örgütlenmesinin artırılması, kooperatifleşmenin desteklenerek kurumsal yapılara kavuşturulması geliyor. Ata tohumlarının geliştirilmesini de önemsiyoruz. Ülkemizde binlerce yerel ata tohumu var. Bunların tekrar ortaya çıkarılması ve kaybedilmemesi, bunlar için gerekli pazarlama ağlarının kurulması, üretim, paketleme ve çiftçiyle buluşturma ağlarının kurulması bir diğer önceliğimiz.”
 
Proje başvurularında son tarihin 31 Aralık olduğunu belirten Kilci, proje başına en az 250 bin, en fazla 1 milyon lira destek vermeyi planladıklarını kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER