Bekçi alımı sınav tarihi ve soru dağılımı belli oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde yapılacaktır ifadelerine yer verildi.

Bekçi alımı sınav tarihi ve soru dağılımı belli oldu!

Bekçi alımı başvurularının tamamlanmasıyla sınava girecek adaylar, Bekçi alımı sınav tarihini ve sınavın detaylarını araştırıyor. Adaylar için konu dağılımı paylaşıldı. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçi alımı sınavı nasıl olacak? 

Bekçi alımında başvuru süreci tamamlandı. Başvurularını tamamlayan adaylar bekçilik sınavının ne zaman yapılacağını araştırıyor. 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı tarihi ve sınavda sorulacak konu dağılımı ile ilgili bilgi paylaşıldı. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçi alımı sınavı nasıl olacak? İşte Bekçi alımı sınavı soru dağılımı!

Çarşı ve mahallelerin güvenliği için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecek bekçi alımı için yapılan açıklamada,

"2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde yapılacaktır. 10.00'da başlayan sınav 120 dakika sürecek, tek oturum şeklinde yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

ayımlanan duyuruda, "Adaylara ait sınav giriş belgeleri 08 Temmuz 2022 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır" şeklinde ifadeler yer aldı.

SINAV İTİRAZINA İLİŞKİN DUYURU

"Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr ya da //odsgm.meb.gov.tr ve https://www.pa.edu.tr internet adreslerinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır.

İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER