Benzinde ikinci büyük indirim

Koronavirüsn tüm dünyayı etkisi altına almasıyla petrole olan talep azalıyor. Talebin azalmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarında da gerileme yaşanıyor. Bunun etkisi olarak, gece yarısından itibaren benzin fiyatlarında 51 kuruşluk indirim bekleniyor

Benzinde ikinci büyük indirim

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ticareti etkiledi. Petrol fiyatları koronavirüs salgını nedeniyle gerilemeye başladı. OPEC'in geçen günlerde gerçekleştirdiği toplantıda petrolde arz kısıntısı yapılması talep edildi. Ancak söz konusu talebe ilişkin toplantıda karar çıkmadı. Bunun aksine Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, petrol üretimini artırma kararı aldı. Ardından petrol fiyatları 31 dolar seviyesine kadar düştü.

Benzinin fiyatı 5,47 liraya düşecek

Tüm bu yaşanan olaylar akaryakıt fiyatlarında indirimi beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde benzine 60 kuruş, motorine 56 kuruş indirim yapılmıştı. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş'da yaptığı açıklamada yeni bir akaryakıt indirimi yaşanacağını söyledi. Aktaş gece yarısından itibaren benzinde 51 kuruş indirim yaşanacağını dile getirdi. Böylelikle İstanbul'da 5,98 lira seviyesinde olan benzinin fiyatı, 5,47 liraya gerileyecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER