Borç yapılandırma paketi TBMM'de: Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak

AK Partili Muş, borç yapılandırması düzenlemesini açıkladı. Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak. Başvuru yıl sonuna kadar olacak, ilk ödeme Şubat 2021'de.

Borç yapılandırma paketi TBMM'de: Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM'ye sunulan borç yapılandırma düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Meclis'te konuşan Muş, "Vergi, SGK, KYK ve trafik borçları yapılandırılacak. Gümrük vergisi faizleri ve gecikme zamları yapılandırma kapsamında. Yıl sonuna kadar müracaat şartı getiriyoruz. Yapılandırılan borçlara 18 taksit hakkı tanınacak" dedi. Muş, borçlarda ilk ödemenin 21 Şubat'ta olacağını söyledi. 

Muş'un açıklamaları şöyle:

"İlk taksit içinde borçlar ödenirse YÜFE'den çıkan gecikme zammının yüzde 90'ını silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları da yine yapılandırma kapsamına alınan diğer borç alanları. Gümrük vergisi, faizleri ve gecikme zamları idari para cezaları da yapılandırma kapsamında. Maksimum 18 eşit taksit var bunda da. Aynı şekilde sosyal güvenlik primleri gecikme cezaları da yapılandırma kapsamında. Yine yıl sonuna kadar müracaat şartı arıyoruz. Çok geniş bir yapılandırma teklifi komisyona vermiş olacağız. Yapılandırma ve vergi barışı var. Yapılandırmada çok farklı kurumlar var, yaklaşık 500 milyar tl gibi bir rakam burada telafuz edebiliriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER