Canan Karatay'ın açıklamaları sonrası o sektörde satışlar ikiye katlandı!

Prof. Dr. Canan Karatay'ın koronavirüsten kaçınmak için "Korona ve enfeksiyonlardan korunmak için ev sirkesi, ev yoğurdu, ev turşusu, turşu suyu tüketin" açıklamalarından sonra turşu satıcıları yoğun talep aldıklarını belirtti

Canan Karatay'ın açıklamaları sonrası o sektörde satışlar ikiye katlandı!

Prof. Dr. Canan Karatay'ın koronavirüsten kaçınmak için "Korona ve enfeksiyonlardan korunmak için ev sirkesi, ev yoğurdu, ev turşusu, turşu suyu tüketin" açıklamalarından sonra turşu satıcıları yoğun talep aldıklarını belirtti.

Talepler arttı

Eskişehir'de turşu dükkanı bulunan Güray Atalay, turşu satışları çok yükseldiği, özellikle lahana turşusu ve turşu suyuna olan taleplere yetişmez hale gediği dile getirdi. Atalay, "Canan Karatay hocamız son zamanlarda ortaya çıkan koronavirüse karşı turşu suyu ve lahana turşusunun çok daha etkili olacağını söyledi. Tabi bu duyurulunca halk buna yöneldi ve turşu suyu ve lahana turşusuna olan talepler inanılmaz derecede arttı" dedi.

Satışlar ikiye katlandı

Güray Atakay, yükselen satışları ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Şimdi bizim turşu suyu satışlarımız yazın çok daha fazla oluyor ama kışın da günde normalde 150-200 bardak turşu suyu sattığımız zaman, şimdi bu ikiye katlandı. Lahana turşusu da günde yaklaşık 20 kilo satıyorken, o da şimdi ikiye katlandı. Lahana turşusunun böyle talep yoğunluk olacağını bizde tahmin etmiyorduk tabi ki. Bu sefer de biz nasıl talepleri karşılayacağız onu düşünüyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER