Çikolatalar Artık Alarmlı Kilitle Satılacak!

Hırsızlık olaylarının son dönemde artmasından ve ürünün parasını ödemeden açıp yenilmesinden dolayı market sahipleri yeni bir yöntem geliştirdi

Çikolatalar Artık Alarmlı Kilitle Satılacak!

Hırsızlık olaylarının son dönemde artmasından ve ürünün parasını ödemeden açıp yenilmesinden dolayı market sahipleri yeni bir yöntem geliştirdi. Bundan böyle marketlerde satılan bazı çikolatalara alarmlı kilit takılacak.

HIRSIZLIK OLAYLARI ARTTI

Dünya Gazetesi’nden Sevilay Yağcı’nın haberine göre; uygulama Türkiye’de bazı marketlerde görülürken yurt dışında da birçok indirim markette yapıldığı kaydedildi. 

Konuyla ilgili bilgi alınan market çalışanları hırsızlık oranlarının son dönemde epey arttığını kaydederek, en çok içinde fındık veya fıstık bulunan kare çikolataların çalındığını belirtti. Çalışanlar marketlerde içinde ürünün ödemeden açıp yenmesi durumlarının da sık yaşandığını kaydetti. Marketler, her bölgeye özel bazı önlemler alınırken bazı önlemlerin ise caydırıcı olduğu belirtti.

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER