Devlet vatandaşa borç verecek

Koronavirüs krizi sürerken, devlet kamu bankaları aracılığı ile harekete geçti. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geliri aylık 5.000 TL altında olan bireysel müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacak

Devlet vatandaşa borç verecek

Koronavirüs salgını şiddetli bir şekilde sürdürürken, devlet ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara kamu bankaları aracılığı ile borç verme kararı aldı.

“Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatacak.

Üç bankanın yaptıkları ortak açıklama şöyle:

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER