Dikiz Aynaları Yok Denilen Yerli Otomobilden Yeni Fotoğraf!

Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobille ilgili yeni bir fotoğraf daha geldi. Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu'nun (TOGG) yaptığı paylaşımda 'Aynalar yerli yerinde' açıklamasında bulunuldu. Twitter sayfasından yapılan paylaşımda arabanın farlarının ve aynalarının yer aldığı görüldü

Dikiz Aynaları Yok Denilen Yerli Otomobilden Yeni Fotoğraf!

Türkiye'nin merakla beklediği yerli otomobille ilgili yeni bir fotoğraf daha geldi. Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu'nun (TOGG) yaptığı paylaşımda 'Aynalar yerli yerinde' açıklamasında bulunuldu. Twitter sayfasından yapılan paylaşımda arabanın farlarının ve aynalarının yer aldığı görüldü. 

GERİ SAYIM BAŞLADI

Bilişim Vadisi'nde Cuma günü tanıtılacak olan yerli otomobille ilgili hergün saat 14.30'da yeni bir ayrıntı paylaşılıyor. Resmi Twitter sayfasından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: "Türkiye’nin Otomobili ile tanışmak için geri sayım başladı... Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin."

MODEL SAYISININ ÇOĞALTILMASI HEDEFLENİYOR

Elektrikli olan, fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'na ait araç, gerçek boyutlarında ve çalışan araç olacak. Aracın 2022 yılında üretilmesi ve model sayısının çoğaltılması hedefleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da geçtiğimiz günlerde yerli otomobille poz vermiş ve çok konuşulmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
dengbej
dengbej - 2 yıl Önce

italyada üretilen yerli araba dünyada ilk memleketim insanları

SIRADAKİ HABER