Diyanet kampanya başlattı: Yurt içi ve dışındaki camiler için yardım istedi

Diyanet İşleri Başkanlığı, 8 bakanlıktan daha fazla bütçe almasına rağmen yine de vatandaşlardan yardım toplamak için kampanya başlattı

Diyanet kampanya başlattı: Yurt içi ve dışındaki camiler için yardım istedi

Diyanet İşleri Başkanlığı, bütçe büyüklüğüne göre yapılan sıralamada, 16 bakanlıktan sekizini geride bırakmasına rağmen yine de vatandaşlardan yardım istedi.

Diyanet'in bu hafta 81 ildeki camilerde okutulan "Cami: Allah'ın evi, müminlerin eseri" başlıklı hutbesinde şu ifadeler kullanıldı:

"Salgın hastalıkla mücadele sürecinde millet olarak paylaşmanın, dayanışmanın, merhamet ve kardeşliğin en güzel örneklerini verdik. Allah yolunda yardımlaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Bugün de Başkanlığımızın öncülüğünde yurt içinde ve yurt dışında inşası devam eden camilerimiz için bir yardım seferberliği başlatıyoruz. Dua ve desteklerinizle bu camilerimizi bir an önce tamamlayıp ibadete açacağız. İnşası biten camilerimizde ezanlar yükselecek, mümin gönüller omuz omuza saf tutacak, alınlar secdeyle buluşacak inşallah. Cuma namazının ardından siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden bu hayır yarışına katılmaya davet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER