Doğan Holding Sesa Ambalaj için düğmeye bastı

Gün geçtikçe farklı sektörlere atılan Doğan Holding bu sefer de ambalaj alanı için düğmeye bastı. Doğan Holding 57.8 milyon euroya Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi Ticaret AŞ'yi almaya karar verdi

Doğan Holding Sesa Ambalaj için düğmeye bastı

Aydın Doğan ve ailesinin sahip olduğu Doğan Holding her geçen gün yeni sektörlere atılmaya devam ediyor. Medya ve enerji alanında ağırlıklı olarak hizmet veren Doğan Holding bu sefer ambalaj sektörü için kolları sıvadı. Doğan Holding hızla büyüyen sektörlere yatırım kapsamında bu sefer Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi Ticaret AŞ'yi almak için düğmeye bastı. Holding'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Sesa Ambalaj ve Plastik Sanayi Ticaret AŞ'nin yüzde 70'ini satın almaya karar verildiği ifade edildi. 

Açıklamada satın alma miktarının ise 57.8 milyon euro değerinde olduğu belirtildi. Sesa'nın ardından aynı sektördeki başka şirketlere de yatırım yapılabileceğini ifade eden Doğan Holding, satın almayı kısmen banka kredisi, kısmen özkaynak ile finanse edecek. Nihai satın alma bedeli işlem kapandıktan sonra belli olacak.

Kaynaksirketdedikoduları.com

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER