Düğün CD'si 6 Bin Lirasına Mal Oldu!

Nikahın ardından düğün CD'sini alan çift, izlemeye başladıklarında sesin olmadığını fark ettikten sonra firmaya dava açtı. Mahkeme 6 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Düğün CD'si 6 Bin Lirasına Mal Oldu!

Fatma ve Halil Dönmez, 19 Mayıs 2017'deki nikah töreninin video ve fotoğrafları için bir firmayla anlaştı. Nikah gününde kendileri de çekim yapmak istediler ancak firma karşı çıkarak izin vermedi.

CD'DE SES YOKTU

Nikahın ardından birkaç gün geçti ve çift firmadan düğün CD'sini aldı. Ancak izlemeye başladıklarında sesin olmadığını fark ettiler. Avukat aracılığı ile firmaya 7 bin 500 liralık tazminat davası açtılar. Davanın sonucunda mahkeme, firmanın Fatma ve Halil Dönmez çiftine toplam 6 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi. 

'SADECE BİR EVET DEDİNİZ' DEDİ

Davacı Halil Dönmez bu günü bir kere yaşadıklarını belirterek, "Bizim için çok özel bir gündü. Firmadaki arkadaşın 'Çok bir şey demediniz, sadece bir evet dediniz' demesi bizi çok üzdü. Sonuçta insanlar evlenirken hayat hikayesini anlatmıyor. Bir 'evet' diyorlar ama bir ömür birbirlerine bağlı kalıyorlar. O yüzden bu yola başvurduk. Yapılan işe biraz daha özen gösterilmeli. İnsanlar bu mutlu günleri her gün yaşamıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER