Dünyanın En Zengin 10 İnsanı Listesi Güncellendi!

Yabancı bir haber kaynağında yer alan dünyanın en zengini listesinde önemli değişiklikler yaşandı. İki senedir listeye hegemonya kuran Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos, yeni açıklanan listeye göre liderlik koltuğunu kaybetti.

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı Listesi Güncellendi!

Yabancı bir haber kaynağında yer alan dünyanın en zengini listesinde önemli değişiklikler yaşandı. İki senedir listeye hegemonya kuran Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos, yeni açıklanan listeye göre liderlik koltuğunu kaybetti.

Bir ABD haber kanalında yer alan "dünyanın en zengini" listesi güncellendi. Yeni açıklanan verilere göre zirvenin adı değişti. Buna göre iki yıldır zirvedeki yerini kimseye kaptırmayan Amazon şirketinin sahibi Jeff Bezos ünvanını yitirdi. Listenin başına ise 110 milyar dolarlık servetiyle Microsoft şirketinin sahibi Bill Gates yerleşti.

YENİDEN DÜNYANIN EN ZENGİNİ

Amerika Birleşik Devletleri borsasının kapanmasının ardından güncellenen Milyarderler İndeksi'nin son verilerinde, Microsoft şirketi sahibi Bill Gates'in servetinin 110 milyar dolara yükseldiği ve böylece dünyanın en zengini listesinde zirveye yerleştiği bildirildi. Amazon şirketinin CEO'su Jeff Bezos'un ise 109 milyar dolar servet ile ikinci sırada yer aldığı görüldü. Listede yer alan diğer zenginlerin sıralamasıysa şu şekilde:

3. Bernard Arnault (Fransa)

Serveti: 103 milyar dolar

4. Warren Buffett (ABD)

Serveti: 86,6 milyar dolar

5. Mark Zuckerberg (ABD)

Serveti: 74,5 milyar dolar

6. Amancio Ortega (İspanya)

Serveti: 67,6 milyar dolar

7. Larry Page (ABD)

Serveti: 64,3 milyar dolar

8. Sergey Brin (ABD)

Serveti: 62,4 milyar dolar

9. Charles Koch (ABD)

Serveti: 61,7 milyar dolar

10. Julia Flesher Koch (ABD)

Serveti: 61,7 milyar dolar 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER