Eczacıbaşı Holding, Kanyon AVM'deki dükkanlardan kira almayacak!

İstanbul Levent semtinin simge alışveriş merkezlerinden Kanyon Alışveriş merkezi, koronavirüs nedeniyle 20 Mart- 30 Nisan arasında kapalı kalacak. Kanyon'un yüzde 50 pay sahibi olan Eczacıbaşı Holding bu süre zarfında dükkanlardan kira alınmayacağını açıkladı

Eczacıbaşı Holding, Kanyon AVM'deki dükkanlardan kira almayacak!

Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., koronavirüsle mücadele kapsamında 1 ay boyunca dükkanlardan kira almayacağını açıkladı.

Kanyon’un ortakları arasında Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yanı sıra Eczacıbaşı Yatırım Holding ve yine Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. bulunuyor. 

Eczacıbaşı’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada yönetim kurulunca alınan bu karar kapsamında, şirket açısından oluşacak gelir kaybının kısıtlı düzeyde olmasının beklendiği belirtildi. 

Açıklamada ayrıca “Salgının seyri ve süresi öngörülemediğinden, finansal etkisi izleyen dönem içerisinde daha net analiz edilebilecek” denildi. 

Daha önce de Akiş GYO, kendisine bağlı Akbatı ve Akasya AVM’lerinden kira alınmayacağını duyurmuştu. 

Kaynak: Independent Türkçe 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER