Efes'ten flaş karar! Üretimi durdurdu

Anadolu Efes'in, düşük alkollü ve yumuşak içimli arpa birası ‘Zilli Sally’ ile yüksek alkollü buğday birası ‘Delikanlı Henry’ isimli birasıı cinsiyetçi bulunmuş ve sosyal medyada boykot kampanyası başlatılmıştı. Bunun üzerine Efes Grubu, özür diledi, ürünlerin üretim ve fabrika çıkışlarının durdurulduğunu açıkladı.

Efes'ten flaş karar! Üretimi durdurdu

Anadolu Efes şirketi, piyasaya çıkardığı ‘Zilli Sally’ ve ‘Delikanlı Henry’ isimli biraların tepki çekmesi nedeniyle özür diledi. Biraların üretimini durduklarını açıklayan şirket, içeceklerin fabrika çıkışlarını da durdurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, "Krafat bira üreticisi Mikkeller iş birliğiyle piyasaya sunduğumuz Sally ve Henry markaları ile ilgili kamuoyunda meydana gelen gündemi üzüntü ile takip etmekteyiz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veren, gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projeleri ile uzun yıllardır kadının sosyal ve ekonomik hayatta güçlenmesi için çalışan bir kurum olarak kamuoyunun hassasiyetini anlıyor ve saygı duyuyoruz. Bu iki ürünün bugün itibari ile üretim ve fabrika çıkışlarını durdurduğumuzu bildirir, kamuoyuna özürlerimizi sunarız" denildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER