Ek ödemeler de arttı, emeklilerin maaş zammı net olarak ortaya çıktı: İşte kuruşu kuruşuna alacakları para

Açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte emeklilerin ve görevdeki memurların alacakları zamlı maaşlar da belli oldu. Memurlar ile memur emeklileri ve işçi, Bağ-Kur, tarım emeklileri maaşlarını yüzde 8.45 zamlı alacak. Yeni zamla birlikte tüm emeklilerin alacakları ek ödeme tutarı da arttı.

Ek ödemeler de arttı, emeklilerin maaş zammı net olarak ortaya çıktı: İşte kuruşu kuruşuna alacakları para

13 milyona yakın emeklinin beklediği zam oranı belli oldu. Temmuz ayında hem görevdeki memurlar ve memur emeklileri hem de SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri maaşlarını yüzde 8.45 zamlı alacak.

Hürriyet'ten Noyan Doğan bugünkü yazısında emeklilerin kuruşu kuruşa ne kadar alacaklarını okurlarına aktardı.

"Emekliler ile görevdeki memurlar ocak ve temmuz olmak üzere senede iki kere ve bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranına göre maaşlarını zamlı alıyor. TÜİK, 2021 ocak-haziran enflasyonunu açıkladı ve zamlar da netleşti. SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri bu yılın temmuz-ağustos döneminde maaşlarını yüzde 8.45 zamlı alacak. Görevdeki memurlar ile memur emeklilerinin de temmuz-ağustos zam oranı yüzde 8.45 olacak" diyen Noyan, şöyle devam etti:

Yeni zamla birlikte en düşük SSK emeklisinin aylığı 2.750 liraya, düşük Bağ-Kur emeklisinin aylığı 2.466 liraya, en düşük tarım emeklisinin aylığı ise 1.987 liraya yükselecek.

Yeni zamla birlikte emeklilerin her ay aldığı ek ödeme tutarı da yükselmiş olacak. Temmuz ayından itibaren en düşük ek ödeme tutarı 77 liraya, en yüksek ek ödeme tutarı da 414 liraya çıkacak.

Bu yılın başında ise SSK, Bağ-Kur, tarım emeklileri maaşlarını yüzde 8.36 zamlı almıştı. Böylece işçi, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin 2021 yılı zam oranı yüzde 16.8 oldu.

SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin ek ödemelerle birlikte ellerine geçecek para şöyle:

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 07:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER