El yakan fiyatlara Cumhurbaşkanı Erdoğan el koydu: Net cevap!

Son dönemde giderek artan gıda fiyatlarıyla ilgili şikayetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiği belirtildi. Erdoğan şikayetler üzerine net cevap verdi

El yakan fiyatlara Cumhurbaşkanı Erdoğan el koydu: Net cevap!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı.

CNN Türk Ankara muhabiri Gülşen Coşkun'un haberine göre Palandöken, Erdoğan'la yaptığı görüşmede talep ve önerilerini gündeme getirdi. Gülşen Coşkun, yayında şu ifadeleri kullandı:

-  Öncelikli talep kredi taksitlerinin bir yıl ertelenmesi, uzun süre kapalı kalan dükkanlar nedeniyle gelir elde edemiyoruz, krediler de ertelensin talebi var.

- Doğrudan nakit desteği sürsün talebi var. Bunun dışında doğalgaz, elektrik, su ve SGK borçları 1 yıl ertelensin talebi var. 
- Kafe ve restoranlar HES kodu ile açılsın önerisi geldi. Ticari araçlara indirimli akaryakıt sağlanması istendi. Prim borçlarının da görüşülmesi istenen talepler arasında. 

- TESK Başkanı Palandöken bizzat kendisi iletti bu talepleri. Taleplerin kabinede ele alınacağı ifade edildi. İlgi bakanlıkların incelemelerde bulunacağı öğrenildi. Önümüzdeki hafta bir kabine toplantısı gerçekleşmesi beklentisi var.

- Özellikle son günlerde bazı ürünlere yönelik olarak misal zeytinyağı, ayçiçek yağı, bebek maması, yumurta gibi ürünlerde fahiş fiyat artışı vardı. Başka ürünlerde de var aslında bir taraftan denetimler sürüyor. Bu ürünlere ilişkin genel kapsamlı şikayet iletildi. 

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuyu mutlaka çözüme ulaştıracağız dediği öğrenildi. Bu konuyla başka ne gibi adımlar atılabilir, denetimlerin sıklaşması mı olacak yeni ek çareler gelecek mi bu konuda önemle takip ettiğimiz başlıklar arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler