Elinde altını olanlar dikkat: Altın fiyatları için bomba tahmin!

2020 yılında rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları 2021 yılında en düşük seviyeleri gördü. Elinde altını olanların ise kafası karışık. Uzmanlar 'sabırlı olun' çağrısı yaparken fiyatlar için yeni bir tahmin daha geldi

Elinde altını olanlar dikkat: Altın fiyatları için bomba tahmin!

Dolardaki düşüş altını da etkiledi. Altının her zaman uzun süreli bir yatırım aracı olduğu söylense de yatırımcılar özellikle altını yüksek fiyattan altın alanlar ne yapacağını bilemiyor.

Altın fiyatlarının 2021 yılındaki seyrini değerlendiren Mirzaoğlu Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Romel Ayyıldız, altın fiyatlarının düşüşünün en belirgin sebeplerinden birinin doların düşmesi olduğuna ve altın fiyatlarının tekrar yükselme grafiğine girdiğine dikkat çekti.

ALTINLARI ELDEN ÇIKARMAYIN

Ayyıldız "Son günlerdeki altın fiyatlarında durağanlık normal, altın uzun vadede kazandırmaya devam edecek. Bu dönem altında fiyatlarında yaşanan düşüş yatırımcılar için alım fırsatı doğuruyor. 

Düşük fiyatlardan altın almanın özellikle uzun vadede getirisi daha fazla olacaktır. Yastık altı olarak tabir ettiğimiz evdeki altınlar bu dönemde satılmamalı, acil değilse altınlarınızı elden çıkarmayın” dedi.

DÜĞÜN SEZONU FİYATLARI ETKİLEYECEK

Yaklaşan normalleşme adımları kapsamında düğün salonlarının da açılması ihtimalinin altın fiyatlarını etkileyecek bir neden olacağının altını çizen Ayyıldız, “ yaz ayı ve düğün sezonun başlamasıyla altında önemli yükselme ivmesi bekleniyor. Bu durumda altına talebin artması sonucunda fiyatlar artabilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER