Emekli ikramiyeleri ile ilgili flaş gelişme: Asgari ücret detayı

Emeklilere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinin asgari ücret artışına endekslenmesi talep edildi

Emekli ikramiyeleri ile ilgili flaş gelişme: Asgari ücret detayı

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda 2 kez ödenen 1000'er liralık ikramiyelerle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetileri Derneği’nden (TÜM EMEK-DER) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a bayram ikramiyelerinin artırılması talebiyle mektup gönderildiği belirtildi.

TÜM EMEK-DER Yönetim Kurulu Başkanı Satılmış Çalışkan imzasıyla gönderilen mektupta şu ifadeler kullanıldı:

"Sayın Cumhurbaşkanım;

Emeklilere 18 Mayıs 2018 yılı T.C. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile emeklilere bin TL olarak verilen bayram ikramiyelerimiz 6 dönemdir aynı miktarda ödenmekte o gün için ufak da olsa bir kurban alınabilir iken bugün maalesef kurbanın dörtte biri alınamaz duruma gelinmiştir.

Biz yaşlı emekli insanlar olarak, dini vecibelerimizi yerine getiremediğimizde büyük bir mahcubiyet ve üzüntü duymaktayız. Bayram günü sevinçli, güler yüzlü olmamız gerekirken bayramımızı kutlamaya gelen çocuklarımızı ve torunlarımızı mahcup karşılamaktayız.

Sayın Cumhurbaşkanım, yüzde 70 ’i asgari ücret altında bir aylıkla geçim ve hayat mücadelesi veren yaşlı vatandaşların bayram ikramiyesi ödeneklerinin makul bir seviyeye çekilerek yıllık artışlarının da asgari ücret artışlarına endekslenmesini için gereğini zatıâlinizin emir ve müsaadelerinize arz ve talep ederiz. Saygılarımızla"
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER